plakat Tygodnia Bibliotek 2024

Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony był pod hasłem: „Biblioteka – miejsce na czasie”. W ramach obchodów tego święta przygotowaliśmy wiele różnorodnych działań dla naszych czytelników.
Dla najmłodszych, czyli przedszkolaków, zorganizowaliśmy zajęcia na temat budowy stron internetowych. Natomiast uczniowie klas I-III z 23 szkół powiatu chrzanowskiego mieli możliwość spotkania autorskiego z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, panią Anną Świątek oraz założycielką Wydawnictwa Pactwa, panią Anną Pactwą. Spotkanie to było nagrodą dla laureatów X Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej”.
Nauczyciele natomiast mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Drugie życie książki – eko zwierzaki”, gdzie przekształcili stare, zbędne książki w urocze myszki i jeżyki. Dla emerytowanych nauczycieli również przygotowaliśmy spotkanie pod hasłem „Majówka z planszówkami w bibliotece”, na którym kreatywnie i miło spędziliśmy wspólnie czas.
Pragniemy także podziękować nauczycielom bibliotekarzom za ich zaangażowanie podczas spotkań Sieci współpracy i samokształcenia, które odbyły się w naszej bibliotece w tym roku szkolnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach i wspólnie spędzili czas w bibliotece. Mamy nadzieję, że kolejne obchody Tygodnia Bibliotek będą równie udane i inspirujące!
Zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki!