Sala biblioteki, na środku dzieci i autorka prowadząca spotkania

13 maja odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego pod tytułem „Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej” – ilustracja własna do wybranej książki. W konkursie wzięło udział 107 uczniów z klas I-III z 23 szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego. Nagrodzono 23 uczniów. Nagrodą dla laureatów konkursu było spotkanie autorskie i warsztaty z pisarką Panią Anną Świątek, autorką książek o dziewczynce Tututu. Uczestnicy mieli okazję wymyślić swojego bohatera literackiego, co stanowiło dla nich nie lada wyzwanie, ale sprawiło ogromną radość. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Chrzanowie.
Podsumowanie konkursu odbył się w wspaniałej atmosferze, a uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne i wyobraźnię. Ilustracje do ulubionych książek były bardzo pomysłowe i kreatywne, co dowodzi pasji czytelnictwa u dzieci. Spotkanie z autorką książek było niezwykłą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności, a warsztaty z tworzenia postaci na pewno pozostaną długo w pamięci uczestników.
Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem społeczności szkolnej oraz lokalnej, co dowodzi, że czytelnictwo i aktywność kulturalna cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Chrzanowie udało się zorganizować konkurs, który promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i rozwija ich kreatywność.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że X Powiatowy Konkurs Czytelniczo-Plastyczny był inspiracją dla wielu dzieci do odkrywania magii książek i tworzenia własnych historii.

Wierzymy, że kolejne edycje konkursu będą równie udane i inspirujące. Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i oglądania wystawy prac laureatów.

Zdjęcia można zobaczyć na naszym facebook’u.