sala czytelni, po prawej stronie prelegent,  na ekranie wyświetlona prezentacja

Dnia 7 lutego 2024 r. odbyło się trzecie już w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Spotkanie było bardzo inspirujące. Mieliśmy przyjemność gościć dr Barbarę Jandę, która wygłosiła interesujący wykład na temat „Dowcipem w czytelnika – literackie przestrzenie humoru”. Była to fascynująca podróż po różnych gatunkach literackich, w których humor pełnił znaczącą rolę.

Kolejną atrakcją spotkania była prezentacja pt. „Wiosna w bibliotece – propozycje działań promujących czytelnictwo w bibliotekach szkolnych”. Uczestnicy zostali zainspirowani wieloma pomysłami, jak zachęcić uczniów do sięgania po książki i rozwijania swojej pasji czytelniczej. Nie zabrakło również rozmów o książkach i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy pani dr Barbarze Jandzie za niezwykle inspirujący wykład na naszym spotkaniu. Jej wiedza i pasja przekazywania jej innym były widoczne w każdym słowie, a temat wystąpienia sprawił, że spojrzeliśmy na czytanie z zupełnie nowej perspektywy.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom spotkania za aktywny udział i dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami. Zapraszamy na kolejne spotkanie.