na błękitnym tle po prawej stronie różowe kwiaty, po lewej okładka książki Moja nitka, Maria Pakulnis

„Moja nitka” to książka, która nie tylko wnikliwie opowiada o życiu Marii Pakulnis, ale przede wszystkim rzuca światło na jej niezwykłą osobowość. Autorka, rozmawiająca z Dorotą Wodecką, ukazuje się jako kobieta zdolna dostrzegać piękno w każdej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej.

Opowieść o trudnym dzieciństwie, walkach wewnętrznych oraz początkach kariery aktorskiej, jest pełna emocji i refleksji. Maria Pakulnis nie narzeka na swoje przeżycia, ale wręcz przeciwnie – patrzy na nie z ogromną dojrzałością i spokojem. To właśnie ta subtelność w podejściu do życia sprawia, że czytelnikowi trudno pozostać obojętnym.

Wartość książki zwiększa również fakt, że autorka nie oskarża nikogo za swoje trudności, ale raczej analizuje swoje decyzje i zachowania. Przeplatają się w niej momenty radości i smutku, co sprawia, że wywiad z Marią Pakulnis jest nie tylko wzruszający, ale także budujący ogromną sympatię do niej.

„Moja nitka” to nie tylko opowieść o życiu aktorki, ale także inspirująca lekcja odwagi i szacunku do samego siebie. Po przeczytaniu tej książki trudno pozostać obojętnym – zostaje za nami ogromne pokłady refleksji i wzruszenia.

Moja nitka”, Maria Pakulnis rozmawia Dorota Wodecka, Wydawnictwo Agora, 2023.